Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Boski Diego w matni oskarżeń

 

Opublikowano 28.09.2011

oprac. Wydział Komunikacji Społecznej GSZ CBA

 

Diego Maradona oskarżył swojego następcę na stanowisku selekcjonera narodowej reprezentacji Argentyny w piłce nożnej, Sergio Batistę o korupcję. Wkrótce podobne oskarżenia pojawiły się i wobec niego samego.

Niegdyś wybitny piłkarz, a obecnie trener Diego Maradona publicznie zarzucił swojemu następcy korupcję w piłkarskiej kadrze Argentyny. W zamian za łapówki pewni piłkarze mieli otrzymać gwarancję powołania i występów w pierwszej drużynie.

Sergio Batista stanowczo odrzucił formułowane pod jego adresem oskarżenia, które w jego opinii są przejawem urazy po odsunięciu od pracy z reprezentacją. Jednocześnie odpowiedział groźbą wytoczenia Maradonie procesu za rozpowszechnianie korupcyjnych pomówień.

Kilka dni po ujawnieniu przez Maradonę rewelacji, na odsiecz Batiscie przyszedł były współpracownik "Boskiego Diego”. W sprawie zabrał bowiem głos Gabriel Buono, który pracował jako jego osobisty sekretarz. W wypowiedzi dla prasy oświadczył, iż jeśli już szukać kogoś skorumpowanego, to pierwszą osobą jest właśnie jego były szef. Stwierdził też, że posiada na to dowody.

Pomimo różnic i wzajemnych oskarżeń, Maradonę i Batistę łączy jedno – los jaki ich spotkał w fotelu selekcjonera Argentyny. Obaj panowie pożegnali się z posadą po słabych występach kierowanych przez nich drużyn na międzynarodowych turniejach: pierwszy po porażce w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2010 w RPA, drugi po słabych występach w rozgrywanym w Argentynie Copa America w 2011 roku.Źródła:

http://www.dailytelegraph.com.au/sport/soccer/maradona-named-in-bribe-scandal/story-e6frey4r-1226140093648

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2011-09-17/top-stories/30168850_1_diego-maradona-al-wasl-sergio-batista

http://www.lequipe.fr/Football/breves2011/20110917_124324_maradona-accuse-de-corruption.html

 

do góry