Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjny skandal – oficjalne media milczą

Korupcyjny skandal na Kubie doprowadził do dymisji dwóch tamtejszych wiceministrów oraz szefa telekomunikacyjnego monopolisty – firmy ETECSA, informują niezależni kubańscy dziennikarze. Państwowe media na ten temat milczą.

Zgodnie z podanymi informacjami, dymisje dotyczą pierwszego wiceministra telekomunikacji i technologii informatycznych Ramóna Luisa Linaresa oraz wiceministra Alberto Rodrígueza Arufe, wiceszefa Departamentu Stosunków Międzynarodowych Komunistycznej Partii Kuby, pełniącego wcześniej funkcję kubańskiego ambasadora w Chinach.


Poniedziałkowe doniesienia pojawiły się na blogu „Diario de Cuba”, pisanym przez grupę skazanych na banicję dziennikarzy  i „A Vox Populi”, który prowadzi Pablo Mendez Piña – niezależny dziennikarz z Havany.

Według podanych informacji, w związku z domniemaną korupcją, w zainteresowaniu śledczych znajdują się jeszcze inne osoby z firmy ETECSA, w tym zastępca dyrektora ds. ekonomicznych firmy wraz z podległym zespołem oraz wiceprezes firmy.

Autorzy blogów nie ujawnili źródeł ujawnianych informacji. Jak podają, korupcyjne zarzuty związane są  z realizacją opiewającego na 70 milionów dolarów projektu. Chodzi o budowę połączenia światłowodowego między Wenezuelą i Kubą, które biegnie po dnie Morza Karaibskiego.

Kontrolowane przez państwo kubańskie media standardowo milczą. Zazwyczaj o korupcyjnych sprawach informują jedynie, gdy dotyczą one obcokrajowców, bądź też stały się już powszechnie znane na samej wyspie lub poza jej granicami.

.

Źródła:
http://www.miamiherald.com/2011/08/09/2350769/corruption-again-alleged-in-cuba.html
http://www.miamiherald.com/2011/08/07/2350047/corruption-investigation-reported.html

 

 

do góry