Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent Filipin deklaruje zdecydowane kroki

Prezydent Filipin w orędziu wygłoszonym przed Izbą Reprezentantów zadeklarował podjęcie zdecydowanych działań przeciwko korupcji w administracji.

Benigno Aquino III w przemówieniu podsumował połowę swojej sześcioletniej kadencji. Z jednej strony zwrócił uwagę na efekty, jakie przyniosły trzy lata wprowadzania reform: wyraźne przyspieszenie gospodarki i przebicie się w tym względzie do czołówki państw na kontynencie oraz poprawę ratingów wśród czołowych agencji, które zarekomendowały Filipiny jako kraj, w którym warto inwestować. Z drugiej jednak strony, w instytucjach publicznych wciąż powszechna jest korupcja, złe zarządzanie i niekompetencja, co może zniszczyć z takim mozołem odbudowywany wizerunek. Jak stwierdził prezydent, stracił cierpliwość do najgorzej zarządzanych podmiotów, w związku z czym zapowiedział odpowiednie kroki, m.in. wyciagnięcie konsekwencji wobec kierownictwa skorumpowanych instytucji.


Źródła:

http://gulftoday.ae/portal/c912a496-d877-47ce-bffa-77788bfe26a3.aspx

http://gulfnews.com/news/world/philippines/philippines-president-benigno-aquino-loses-patience-over-corruption-1.1212002

http://www.todayonline.com/world/asia/philippine-leader-declares-tougher-crackdown-graft

 

 

do góry