Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posada szyta na miarę dla b. dyrektora Urzędu Kanclerskiego

Dwa tygodnie po tym jak Ronald Pofalla przestał pełnić funkcję dyrektora Urzędu Kanclerskiego w Niemczech, znalazł pracę na przygotowanym specjalnie dla niego stanowisku w zarządzie niemieckich kolei Deutsche Bahn.

Media piętnują tak szybkie przejście z sektora państwowego do prywatnego; sam Pofalla zapowiadał też wcześniej, że zamierza poświęcić się życiu prywatnemu.

Jest to już drugi współpracownik Angeli Merkel, który otrzymał lukratywną pracę w biznesie.

Wydarzenia te sprowokowały organizacje pozarządowe do ponowienia apelu o wprowadzenie prawa wydłużającego okres karencji w prawie drzwi obrotowych.

„Deutsche Welle” zacytował regionalny boński dziennik "General-Anzeiger": „jego stanowisko dopiero się tworzy, z zadeklarowanym celem pielęgnowania kontaktów z polityką. Przecież to jest obłęd!".

Inne gazety cytowane przez portal dw.de nazywają tak szybkie przejście nieuczciwością, kumoterstwem najczystszej wody i upadkiem obyczajów.

 

 Źródła:

http://www.dw.de/job-switch-by-merkel-confidant-draws-criticism/a-17340796

http://www.dw.de/prasa-niemcami-wsp%C3%B3%C5%82rz%C4%85dz%C4%85-lobby%C5%9Bci/a-17340641http://www.nytimes.com/2014/01/04/world/europe/german-politician-business.html

do góry