Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ICPC apeluje o pomoc wolontariuszy

Działająca w Nigerii Niezależna Komisja do spraw Praktyk Korupcyjnych i Innych Powiązanych Przestępstw (Independent Corrupt Practices and Other related Offences Commission - ICPC) zwraca się do społeczeństwa z apelem o pomoc w podejmowanych przez Komisję wysiłkach walki z korupcją.

ICPC apeluje o włączanie się obywateli Nigerii w działania podejmowane w ramach powołanego w 2009 roku przez Komisję Krajowego Antykorupcyjnego Korpusu Wolontariuszy (National Anti-corruption Volunteer Corp).

Korpus został utworzony w celu edukowania i mobilizowania obywateli do podejmowania działań mających na celu eliminowanie korupcji. Szef Departamentu ds. Badań i Statystyk Komisji, Godwin Oche przyznał, że pomimo, iż dotychczas swoją pomocą służy ponad 10 tysięcy wolontariuszy, to nadal potrzebnych jest więcej rąk.

Oche ujawnił także, iż do programów nauczania szkół podstawowych i ponadpodstawowych  z sukcesem udało się wprowadzić edukację antykorupcyjną. Wyraził przy okazji nadzieję zaimplementowania jej do programów nauczania uczelni wyższych. Jak dodał, według niego edukacja to najbardziej niezawodny sposób na uświadomienie obywatelom Nigerii zagrożeń, jakie niesie ze sobą dla kraju korupcja.

Źródło:

http://leadership.ng/nga/articles/16884/2012/02/20/icpc_wants_more_volunteers_fight_corruption.html

 

 

do góry