Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brytania czyści wyścigi konne z korupcji

11 osób zostało uznanych winnymi korupcji i złamania wewnętrznych zasad przez brytyjski związek wyścigów konnych (BHA). Karą jest wykluczenie ze sportu. Decyzja związku kończy postępowanie w najpoważniejszej sprawie korupcyjnej w tej dyscyplinie.

 W jego wyniku 11 osób, w tym właściciele koni wyścigowych i dżokeje, zostało uznanych winnymi korupcji i zmowy w celu manipulowania wynikami gonitw, a tym samym nieuczciwego wzbogacenia się na zakładach bukmacherskich. Dopuścili się tego pomiędzy styczniem a sierpniem 2009 roku.


Za architektów zmowy, w której efekcie miało dojść do manipulacji w 10 gonitwach, uznani zostali 2 właściciele koni: Maurice Sines oraz James Crickmore. Wymierzone zostały im najpoważniejsze kary – 14 lat wykluczenia z tego sportu, co oznacza zakaz wstępu na tory wyścigowe, a nawet ich trybuny i obiekty treningowe.

Dwóch byłych dżokei, Paul Doe i Greg Fairley, ukaranych zostało karami 12 lat wykluczenia za celowe spowalnianie koni w trakcie wyścigu. Czasowo zdyskwalifikowana została również dwójka aktywnych zawodowo dżokei. Kirsty Milczarek zakazano udziału w wyścigach przez 2 lata, zaś Jimmyemu Quinnowi przez pół roku.

Spośród wspomnianych, najbardziej prominentnych w tym sporcie postaci, Quinn przyjął karę i zapowiedział, że nie będzie się od niej odwoływał. Sines, Crickmore i Milczarek złożyli apelacje.Źródła:

http://www.guardian.co.uk/sport/2011/dec/14/british-horseracing-authority-corruption-case1

http://www.espn.co.uk/horseracing/sport/story/126265.html

http://www.guardian.co.uk/sport/2011/dec/20/bha-warn-off-four-corruption

http://www.racingpost.com/news/horse-racing/quartet-appeal-against-bha-corruption-penalties/965621/

 

 

 

do góry