Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NY: więcej uprawnień dla prokuratorów

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, chce wprowadzić ustawę, która przyzna nowe uprawnienia prokuratorom stanowym ścigającym przestępstwa wśród osób pełniących funkcje publiczne pochodzące z wyborów.

Ta zapowiedź jest wynikiem zeszłotygodniowych aresztowań w związku z korupcją podczas ubiegania się o nominację do startu w wyborach na burmistrza Nowego Jorku oraz próbą tworzenia prawa przychylnego dla przyjaciół radnego z Bronxu.

Ustawa o Zaufaniu Publicznym (The Public Trust Act) ma nakładać surowe kary więzienia na osoby, które dopuszczają się nadużyć oraz zakazywać zajmowania przez nie funkcji publicznych w przyszłości - donosi portal Yahoo.com

Cuomo jest zdania, że korupcja w sektorze publicznym powinna być traktowana surowiej niż inne przestępstwa białych kołnierzyków, ponieważ urzędnicy nie tylko łamią prawo, ale także niszczą zaufanie obywateli do władzy.

Przy tej okazji amerykańskie media przypominają wyniki badania przeprowadzonego przez Public Interest Research Group, według którego od 2007 roku w Nowym Jorku senatorowie są dużo bardziej narażeni na aresztowanie niż na przegraną w wyborach.Źródła/References:
http://news.yahoo.com/york-proposes-laws-against-public-corruption-172249194.html
http://newyork.cbslocal.com/2013/04/09/cuomo-lays-out-reform-proposals-aimed-at-better-policing-government-corruption/

 

 

 

 

 

do góry