Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NY: "Wszystko zależy od tego, za ile"

W pierwszym dniu kwietnia aresztowano demokratycznego senatora stanowego, Malcolma Smitha, pod zarzutem próby przekupienia kierownictwa kilku okręgów Partii Republikańskiej i umożliwienia mu startu w wyścigu o fotel burmistrza Nowego Jorku. Do zezwolenia na strat potrzebował zgody kierownictwa 3 okręgów.

Smith chciał przekupić przewodniczących komitetów Partii Republikańskiej w okręgach Nowego Jorku, by móc startować w wyborach z ramienia Republikanów, i to bez względu na to, że dotąd był Demokratą.

Jak wyjaśnia "Huffington Post", start w wyborach dla Republikanina jest łatwiejszy, gdyż demokratycznych kandydatów jest zwykle dużo więcej. Taką metodę przejścia na stronę Republikanów zastosował burmistrz Michael Bloomberg tuż przed udanym startem w wyborach w 2001 roku.

Korupcyjną siatkę udało się rozbić dzięki operacji pod przykryciem, jaką przeprowadziło Federalne Biuro Śledcze. Wraz ze Smithem aresztowanych zostało 5 innych osób, w tym byłego policjanta, którego słowa: "To jest polityka. To jest polityka. Wszystko zależy od tego, za ile" obiegły amerykańską prasę.

 

Źródła/References
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20130402/us-politicians-corruption-probe/?utm_hp_ref=politics&ir=politics
http://us.topnewstoday.org/us/article/5322480/
http://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/04/02/ny-politicians-arrested/2045609/
http://www.nbcnews.com/id/51403535/ns/local_news-albany_ny/#.UV1anTf6nxU

 

 

 

 

 

 

do góry