Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczepienia przeciw korupcji

Francuski oddział Transparency International rozpoczął kampanię pod nazwą "Szczepienia przeciw wirusowi korupcji", wymierzoną w kandydatów na prezydenta. Dwie tury wyborów mają się odbyć 22 kwietnia i 6 maja 2012 roku.

Jak chwalą się pomysłodawcy akcji, 6 kandydatów na prezydenta Francji, w tym Jean-Pierre Chevènement, Nicolas Dupont-Aignant, Eva Joly i Corinne Lepag, już zostało zaszczepionych przez złożenie antykorupcyjnej obietnicy. Jak dotąd deklaracji nie złożyli François Bayrou, François Hollande i Nicolas Sarkozy.

A wszystko przy okazji opublikowania raportu na temat ewaluacji francuskiej polityki antykorupcyjnej. Francji wystawiono kiepską cenzurkę, obwiniając zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, instytucje reprezentujące władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, media i społeczeństwo za godzenie się na korupcję i swoiste przyzwolenie do jej występowania w różnych odsłonach.

W swoim raporcie TI kibicuje rozwojowi dziennikarstwa śledczego, ochronie demaskatorów, monitorowaniu wydatków budżetowych i przejrzystości w dostępie do mediów.Źródło:
http://www.transparency.org/news_room/latest_news/press_releases_nc/2011/2011_12_08_the_fight_against_corruption_is_not_a_political_priority_in_france_it_is_high_time_it_became_one

 

 

 

 

do góry