Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymany dyrektor ds. promocji i b. rzecznik żyrardowskiego ratusza. Wyprowadzone 350 tys. zł na telewizję samorządową

  • Zatrzymany dyrektor ds. promocji i b. rzecznik żyrardowskiego ratusza.
    Zatrzymany dyrektor ds. promocji i b. rzecznik żyrardowskiego ratusza.

Delegatura CBA w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działalności żyrardowskiego ratusza.

Agenci CBA zatrzymali w Żyrardowie Dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa oraz w Warszawie – byłą rzecznik prasową tego urzędu.

Ustalenia CBA wskazują, że z Centrum Kultury i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa wyprowadzono, na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ), publiczne środki w kwocie ok. 350 tys. zł. Jej firma, wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych, oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia, uzyskała też od miasta, bezpłatnie, wyremontowany lokal na siedzibę redakcji, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, a także zakupiono dla niej m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie oraz kamerę.

Zatrzymana przez CBA dwójka usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Tymczasowo aresztowanemu prezydentowi Żyrardowa także przedstawiono nowe, uzupełnione o ten wątek zarzuty.

Już wcześniej, w lipcu br., w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez prezydenta miasta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu, agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Na sprzedawanych gruntach, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wówczas wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.

Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają, niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz wydłużenie listy zarzutów.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 31.10.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry