Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Konferencja International Corruption Hunters Alliance

  • Konferencja International Corruption Hunters Alliance
    Konferencja International Corruption Hunters Alliance

W dniach 25-26 października 2018 r. w Kopenhadze Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dr Grzegorz Ocieczek – adiunkt UKSW bierze udział w IV Spotkaniu International Corruption Hunters Alliance (ICHA) „Coalition Against Corruption” zorganizowanym przez Bank Światowy (World Bank) oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii, przy wsparciu rządu Belgii.

Spotkania ICHA odbywają się co 2 lata i zrzeszają ludzi, którzy pracują na pierwszej linii frontu w walce z korupcją. W wydarzeniu biorą udział szefowie agencji antykorupcyjnych oraz podlegli im funkcjonariusze, prokuratorzy, a także śledczy z innych organów ścigania, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem korupcji.

ICHA stanowi globalną platformę wymiany informacji oraz poglądów, m.in. umożliwia podjęcie konstruktywnej rozmowy na temat wyzwań, jakie stoją przed podmiotami zajmującymi się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji, dotyczących np. nielegalnych przepływów finansowych, odzyskiwania mienia czy współpracy transgranicznej w śledztwach korupcyjnych.

W tegorocznej konferencji biorą udział przedstawiciele ponad 100 krajów. Podczas spotkania uczestnicy mają okazję do wspólnego przeanalizowania krajowych oraz globalnych trendów rozwojowych, a także do wymiany informacji m.in. na temat najlepszych praktyk, których stosowanie konieczne jest do osiągnięcia sukcesu w walce z przestępczością korupcją.

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 25.10.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry