Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Łapówka – zatrzymany na gorącym uczynku. Ustawiał przetarg w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc

Agenci CBA z Warszawy i Wrocławia zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki pracownika z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Zatrzymanie to efekt operacji specjalnej – tzw. kombinacji operacyjnej CBA.

  • Łapówka – zatrzymany na gorącym uczynku. Ustawiał przetarg w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc
    Łapówka – zatrzymany na gorącym uczynku. Ustawiał przetarg w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji chwilę po tym, jak mężczyzna w jednej z bram kamienicy nieopodal szpitala wziął łapówkę w wysokości 8 tys. zł w gotówce. Po chwili został zatrzymany przez agentów Biura. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA. 

Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, w zamian za pieniądze zatrzymany specjalista ds. przeciwpożarowych z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc ukierunkowywał przebieg postępowania przetargowego w taki sposób, aby wygrała je konkretna firma.  Zamówienie dotyczyło robót budowlanych o wartości ok. 100 tys. zł.

Ustalenia CBA wskazują, że mężczyzna powoływał  się na wpływy, oferował uzyskanie niezbędnych ekspertyz  zewnętrznych i za łapówkę przekazywał informacje z przetargu, a także podpowiadał co ma się znaleźć w ofercie aby wyeliminować konkurencję.   

Zgromadzone materiały trafią teraz do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu,  gdzie zatrzymany usłyszy zarzuty korupcyjne.

Czynności trwają. Sprawa jest rozwojowa i badane będą kolejne jej wątki. 

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 25.10.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry