Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wpadła za korupcję

Agenci krakowskiej delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę uwikłaną w korupcyjny proceder związany z przetargami na najem i sprzedaż nieruchomości w Krakowie.

  • Wpadła za korupcję, zdjęcie ilustracyjne
    Wpadła za korupcję, zdjęcie ilustracyjne

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Krakowie, w czasie prowadzenia śledztwa ustalili, że zatrzymana osoba, w zamian za pośrednictwo w ułatwianiu wygrania dwóch przetargów wręczyła 100 000 zł łapówki. Ponadto zatrzymana przedsiębiorczyni obiecała nieformalnym pośrednikom korumpującym wysokiej rangi urzędników, 1/3 kwoty od przyszłej ceny sprzedaży wygranych w przetargu nieruchomości.

Do tej pory zatrzymano 8 osób, w tym trzech wysokiej rangi urzędników. Nadal w areszcie śledczym przebywają 3 osoby. Śledztwo jest rozwojowe. Badane są przetargi na nabycie nieruchomości, w szczególności lokali mieszkaniowych i lokali użytkowych pochodzących z zasobów Gminy Miejskiej Krakowa.

CBA apeluje: „Osoba, która wręczyła korzyść majątkową lub osobistą Urzędnikom UM w Krakowie lub innym osobom w zamian za przyznanie lokali mieszkalnych lub użytkowych z pochodzących z zasobów Gminy Miejskiej Kraków, w oparciu o klauzulę niekaralności  nie podlega karze jeżeli korzyść majątkowa lub osobista została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ  powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa zanim organ ten o tym się dowiedział” – art. 229 par. 6 kk.   

T. Brodowski, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 3.09.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry