Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymany dyrektor kłodawskich wodociągów

  • Zatrzymany dyrektor kłodawskich wodociągów
    Zatrzymany dyrektor kłodawskich wodociągów

Delegatura CBA w Poznaniu, na podstawie zgromadzonych materiałów własnych, prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora i pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie, oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Śledztwo nadzorem objęła Prokuratura Okręgowa w Koninie.

Ustalenia CBA wskazują, że dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie brał dla siebie pieniądze za wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do domów prywatnych. Proceder ten prowadził wykorzystując zajmowane stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie tychże przyłączy. Prace przyłączeniowe wykonywane były przez pracowników kierowanego przez niego ZWiK oraz przy wykorzystaniu należącego do ZWiK sprzętu. Nie wystawiano przy tym faktur, bądź też wydawano je na firmę zarejestrowaną na jego żonę. W toku śledztwa ustalono do tej pory blisko 70 osób pokrzywdzonych, od których żądał od 1000 do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do ich posesji.

Realizujący sprawę agenci CBA z Poznania zatrzymali dyrektora oraz dwóch pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w prokuraturze w Koninie

Funkcjonariusze CBA ustalili także, że już w toku samego śledztwa dyrektor ZWiK utrudniał czynności prowadzone przez CBA, nakłaniając świadków do składania fałszywych zeznań.

Prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania i środków zapobiegawczych.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 27.04.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry