Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Korupcyjny proceder przy przetargach na atrakcyjne nieruchomości w Krakowie – kolejny zatrzymany

  • Korupcyjny proceder przy przetargach na atrakcyjne nieruchomości w Krakowie – kolejny zatrzymany
    Korupcyjny proceder przy przetargach na atrakcyjne nieruchomości w Krakowie – kolejny zatrzymany

Delegatura CBA w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzi śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa, nieopodal rynku czy wzgórza wawelskiego.

Już wcześniej w ręce krakowskich agentów CBA wpadły 4 osoby, m.in. dwóch pośredników – Robert F. i Małgorzata P. Agenci przeszukali mieszkania zatrzymanej dwójki i pomieszczenia w instytucjach samorządowych, gdzie zabezpieczono dowody związane ze sprawą.

Kolejny zatrzymany przez CBA – Adam K. – usłyszał w prokuraturze zarzut dotyczący działania w porozumieniu z innymi osobami i udzielenia korzyści majątkowej w wysokości 120 tys. zł. W zamian za otrzymaną łapówkę, Małgorzata P. i Robert F. mieli się podjąć bezprawnego wywarcia wpływu na osoby pełniące funkcje publiczne w ZBK, tak, aby dwie aukcje publiczne na atrakcyjne mieszkania, znajdujące się przy ul. Pawlikowskiego i ul. Stradomskiej, zostały rozstrzygnięte na korzyść konkretnych osób.

Niewykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe i wielowątkowe.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 11.04.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry