Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nieczynne schronisko pod Babią Górą. Zarzuty dla b. dyrektora

Delegatura CBA w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego. Śledztwo wykazało nieprawidłowości przy budowie schroniska i szlaku turystycznego. Straty w majątku Parku wynoszą blisko 615 tysięcy złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.

  • Nieczynne schronisko pod Babią Górą. Zarzuty dla b. dyrektora
    Nieczynne schronisko pod Babią Górą. Zarzuty dla b. dyrektora

W ramach śledztwa, prowadzonego przez krakowską Delegaturę, były dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego w latach 2000–2015 usłyszał dwa zarzuty przekroczenia uprawnień w zakresie sprawowanego przez siebie stanowiska.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie schroniska górskiego na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Ówczesny dyrektor Parku wydał pozytywną opinię, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko. Był zarówno inwestorem, jak i wnioskodawcą i samemu sobie pozytywnie zaopiniował zgodę na budowę.

Śledczy badają także prawidłowość wyceny kosztorysu na modernizację szlaku turystycznego „Górny Płaj”. Mężczyzna wyraził zgodę na zmianę technologii modernizacji szlaku poprzez zastosowanie gorszych materiałów niż zamówione. Nie wykonał przy tym zmian w kosztorysie. Tym samym działania dyrektora spowodowały szkodę w majątku Parku na blisko 615 tysięcy złotych.

Postępowanie ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze CBA w Krakowie prowadzą szereg czynności. Były dyrektor usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 7.03.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry