Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Oświęcim. Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę

19 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 56 - letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenia, związane z nieodpowiednim stanem technicznym swojego pojazdu, proponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. W powyższy sposób dopuścił się przestępstwa.

  • Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę
    Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Babicach gm. Oświęcim,  na ulicy Śląskiej, gdzie funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 23.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Renault, który posiadał niesprawne oświetlenie. Podczas dalszej kontroli policjanci ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, a dodatkowo pojazd na wyposażeniu nie posiadał gaśnicy samochodowej. W związku z powyższym policjanci poinformowali kierowcę o nałożeniu  kilkusetzłotowego mandatu karnego. 56 – latek stwierdził, że przecież „mogą się jakoś dogadać”. Policjant pouczył mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuował czynności. Kiedy mężczyzna ponowił propozycję, wkładając do dowodu rejestracyjnego pieniądze w kwocie 200 zł  został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. 

Próba czy wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.  

Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 24.01.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry