Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

CBA: przeszukania w UM Inowrocław. Ustalenia kontroli CBA wskazują na możliwość popełnienia przestępstwa

CBA po ustaleniach kontroli idzie do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy Urzędu Miasta Inowrocław.

  • Legitymacja CBA
    CBA: przeszukania w UM Inowrocław. Ustalania kontroli CBA wskazują na możliwość popełnienia przestępstwa

11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015–2017.

Już pierwsze czynności, prowadzone od ponad tygodnia, potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy Urzędu Miasta.

W piątek, 20 października,  późnym  popołudniem  agenci CBA z Delegatury w Gdańsku weszli do Urzędu Miasta w Inowrocławiu, do jednej z jednostek kulturalnych podległych urzędowi (Kujawskie Centrum Kultury) oraz mieszkań prywatnych. Te przeszukania o charakterze procesowym pozwoliły na zabezpieczenie dowodów w sprawie. Zabezpieczyliśmy dokumenty i faktury związane z wprowadzaniem do obrotu fikcyjnych faktur i rachunków, a także nośniki danych i komputery.

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku z zawiadomieniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Także sama kontrola rozpoczęta 11 października, będzie kontynuowana.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 23.10.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry