Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zarzuty dla samorządowców z Rewala

W śledztwie funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego były wójt gminy Rewal, odwołany w czwartek przez premier Beatę Szydło i były skarbnik gminy usłyszeli zarzuty dotyczące niegospodarności i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach – ponad 8 mln zł.

  • Zarzuty dla samorządowców z Rewala
    Zarzuty dla samorządowców z Rewala

Delegatura CBA w Szczecinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za realizację zadań własnych Gminy Rewal.

Ustalenia CBA wskazują, że na skutek niegospodarności, gminie została wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach, przekraczająca kwotę 8 mln zł.

Zgromadzony dotąd w śledztwie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zarzutów Wójtowi Gminy Rewal Robertowi S., związanych z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków w zakresie gospodarki finansowej gminy Rewal. Byłemu Skarbnikowi Urzędu Gminy Rewal Sewerynowi B. przedstawiono zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków.

Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie – odpowiednio: 40 tys. zł i 20 tys. zł, dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu wobec byłego skarbnika. W czerwcu br. Wójt został zawieszony w czynnościach służbowych.

Śledztwo CBA trwa.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 2.10.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry