Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Inwestycja za 285 mln pod lupą CBA

CBA rozpoczęło kontrolę Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbadają prawidłowość realizacji inwestycji za ok. 285 mln zł.

  • Inwestycja za 285 mln pod lupą CBA
    Inwestycja za 285 mln pod lupą CBA

Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie realizacji projektu System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie. Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przez Zakład Gospodarki Opadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbadają prawidłowość realizacji inwestycji, na który podmiot otrzymał dofinansowanie w Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2001-2013 wynoszące ok. 162 mln zł

Celem zakładanym w projekcie była m.in. produkcja paliwa alternatywnego o odpowiednich parametrach z otrzymanych odpadów komunalnych, a następnie przekazywanie go cementowniom. 

Wg ustaleń CBA, od chwili rozpoczęcia funkcjonowania zakładu spółka nie tylko w ogóle nie sprzedała nawet kilograma paliwa alternatywnego, ale płaci obecnie prywatnej spółce za odbiór i zagospodarowanie paliwa alternatywnego powstającego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

W 2016 roku Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie wydał tak ponad 13 mln złotych.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 19.07.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry