Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Trzech żołnierzy zatrzymanych. Zarzuty korupcyjne

Funkcjonariusze CBA z Poznania wspólnie z żołnierzami ŻW zatrzymali pułkownika, podpułkownika oraz starszego chorążego. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu prowadzi śledztwo  pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w sprawie przyjmowania w okresie 2015 - styczeń 2016 r.  w Powidzu i w Warszawie korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko. 

Agenci CBA z Delegatury w Poznaniu, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego,  zatrzymali dwóch oficerów: pułkownika służącego warszawskim  Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownika – komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego  z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca ich zamieszkania i pobytu, a także pomieszczenia służbowe. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 16.05.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
do góry