Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymany za łapówkę

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi A8, którego kierujący posiadał nieważne prawo jazdy. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie popełnił przestępstwo, bo wręczył policjantom łapówkę.

W poniedziałek Wielkanocny w Stargardzie na ulicy Wyszyńskiego zatrzymany został do kontroli pojazd marki Audi A8, którego kierujący chwilę wcześniej popełnił wykroczenia drogowe. Mężczyzna wyjeżdżając ze stacji paliw nie zastosował się do nakazu jazdy w prawo i linii podwójnej ciągłej, a podczas interwencji 43-latek posiadał uprawnienia, których termin ważności upłynął już trzy lata temu.

Sprawca wykroczeń usiłując uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom dogadanie się, za które "odwdzięczy się dobrym obiadem", a następnie, kiedy to nie poskutkowało, namawiając mundurowych do odstąpienia od wykonania czynności służbowych wręczył im 200 złotowy banknot.

Z uwagi na zaistniałą sytuację mundurowi zabezpieczyli banknot oraz uprawnienia do kierowania mężczyzny. Ponadto podejrzewany trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie nie tylko za wykroczenia, ale również za wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za takie przestępstwo kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.

podkom. Łukasz Famulski / IK

Źródło: https://zachodniopomorska.policja.gov.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 19.04.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
do góry