Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

13 zarzutów korupcyjnych dla pracowników instytutu

Policjanci stołecznego wydziału do walki z korupcją zatrzymali 3 osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostały przedstawione zarzuty związane z popełnieniem przestępstw korupcyjnych w związku z pełnionymi przez nich funkcjami publicznymi. Dwie osoby zostały na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę objęte dozorem policyjnym, wobec jednej sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Policjanci wydziału do walki z korupcją KSP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzą śledztwo dotyczące popełnienia przestępstw korupcyjnych przez pracowników jednego z warszawskich instytutów.

Do sprawy prowadzonej od lipca 2015 roku zostały zatrzymane 3 kolejne osoby, którym prokurator przedstawił 13 zarzutów związanych z popełnieniem przestępstw korupcyjnych w związku z pełnionymi przez nich funkcjami publicznymi.

Jedna z tych osób, pełniąca funkcję głównej księgowej instytutu i zastępcy dyrektora, została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Wcześniej w tej sprawie zostało już zatrzymanych 8 osób, którym również zostały przedstawione zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej. Wśród nich jest zastępca dyrektora instytutu, który od lipca tego roku przebywa w tymczasowym areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw korupcyjnych w czasie pełnienia przez niego funkcji dyrektora tego instytutu.

Cała sprawa dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej przez osoby pełniące funkcje publiczne w kwocie kilkuset tysięcy złotych.

Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mw)

Źródło: www.policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 22.12.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry