Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Projekt agendy 67. Posiedzenia GRECO

GRECO (Grupa Państw Przeciw Korupcji) opublikowała projekt agendy 67. Posiedzenia Plenarnego Grupy, które odbędzie się w dniach 23-27 marca 2015 roku w Strasburgu.

Program Posiedzenia przewiduje m.in. pierwsze czytanie raportu ewaluacyjnego  dot. Bułgarii i Węgier (Czwarta Runda), przyjęcie raportu zgodności ws. Estonii, Finlandii, Islandii i Łotwy (Czwarta Runda), przyjęcie drugiego raportu zgodności ws. Cypru, Mołdawii  i Portugalii (Trzecia Runda) oraz drugie czytanie i przyjęcie raportu ewaluacyjnego ws. Bułgarii i Węgier (Czwarta Runda).

Marcowe Posiedzenie GRECO jest pierwszym z czterech spotkań Grupy odbywających się w 2015 r. kolejne trzy odbywać się będą:

  • 68. – 15-19 czerwca 2015 r.
  • 69. – 12-16 października 2015 r.
  • 70. – 30 listopada-4 grudnia 2015 r.

Więcej informacji na temat posiedzeń Grupy w 2015 r. dostępnych jest w kalendarzu opublikowanym na stronie GRECO (wersja ang.).

Grupa Państw Przeciwko Korupcji powołana została w 1999 r. przez Radę Europy. Sprawdza, czy działania państw członkowskich są zgodne z antykorupcyjnymi standardami Rady. Celem GRECO jest podnoszenie zdolności członków do zwalczania korupcji poprzez monitorowanie zgodności obowiązujących w nich przepisów z antykorupcyjnymi standardami wyznaczonymi przez Radę Europy, dzięki dynamicznemu procesowi wzajemnego oceniania się i wzajemnie wywieranej presji. Służy to wykrywaniu niedostatków ustawodawstwa krajowego oraz skłania do odpowiednich prawnych i instytucjonalnych zmian.

Źródła: coe.int, antykorupcja.gov.pl

Pobierz projekt agendy (wersja ang.)

 

Opublikowano w dniu 4.03.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry